Információbiztonsági szakértő

A magyar kibertér biztonságáért felelős GovCERT Hungary (Kormányzati Eseménykezelő Központ) a kiberbiztonsági események kezelése mellett szakmai támogatást nyújt az állami és önkormányzati szervek részére elektronikus információbiztonsági rendszereik védelmének kialakítása és fenntartása során. Információbiztonsági szakértőink vizsgálják a rendszerek biztonsági és megfelelőségi hiányosságait, kockázatait, segítik a védelmi infrastruktúra és a biztonságirányítási folyamatok kialakítását és működtetését, esetenként részt vesznek az elektronikus információs rendszer biztonságáért felelős személy tevékenységében, és a védett szervezeteknél kiemelten foglalkoznak a biztonságtudatosság fejlesztésével.

Feladatok:
  • informatikai rendszerek védelmi intézkedéseinek kontroll követelményekkel való összhangjának vizsgálata, megfeleltetésének támogatása
  • informatikai rendszerek kockázatainak azonosítása, elemzése, kezelése
  • informatikai biztonsági irányítási rendszer és kapcsolódó folyamatok felügyelete, szabályzásának támogatása
  • működésfolytonossági intézkedések vizsgálata, támogatása
  • biztonságtudatossági projektek szakmai támogatás
Elvárások:
  • felsőfokú szakirányú végzettség
  • legalább középfokú angol nyelvtudás írásban és szóban
  • 1-3 év informatikai rendszerek fejlesztésében vagy üzemeltetésében szerzett tapasztalat
  • gyakori informatikai biztonsági kockázatok (sérülékenységek, fenyegetések) és ezek kezeléséhez szükséges módszerek ismerete
Előnyt jelent:
  • releváns információbiztonsági képesítés (CISA, CISM, CRISC, CISSP, NKE IBV)
  • állami és önkormányzati szervekre vonatkozó információbiztonsági követelmények (Ibtv., Lrtv., Infotv., Mavtv.) ismerete
  • információbiztonsági ismeretek, vonatkozó szabványok, nemzetközi ajánlások (ISO 27001 vagy KIB25, COBIT, ITIL) ismerete
  • IT auditori, biztonságirányítási, minőségirányítási területen szerzett tapasztalat
  • informatikai biztonsági felelős (Ibtv.) vagy rendszerbiztonsági felügyelő (Mvtv) feladatkörben szerzett tapasztalat
Amit kínálunk:
  • hosszú távú munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezetnél
  • regionális jelentőségű, illetve országos kiterjedésű projektekben való részvétel
  • széleskörű tapasztalatszerzési lehetőség
  • nemzetközi szakirányú továbbképzéseken való részvétel
  • iparági átlagot meghaladó kezdő bérezés
Szektor:
  • IT Üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Információbiztonság
  • Teljes munkaidő
  • Budapest
Kulcsszavak:
biztonságirányítás, kockázatelemzés, audit, tudatosítás

Jelentkezés önéletrajzzal a hr [at] govcert [dot] hu e-mail címen.