Informatikai biztonsági rendszermérnök

A magyar kibertér biztonságáért felelős GovCERT Hungary (Kormányzati Eseménykezelő Központ) biztonsági elemzői folyamatosan nyomon követi és elemzi a nyilvánosságra került sérülékenységeket és fenyegetettségeket, biztonsági események kezelésében és kivizsgálásában szakmai támogatást nyújt az állami és önkormányzati szervek részére.  A biztonsági elemzők feladatkörébe tartozik a védett szervek rendszereinek gyengeségeit azonosító vizsgálatok lefolytatása, esetenként e rendszereken bekövetkező biztonsági események észlelése, kezelése, illetve koordinálása is.

Feladatok:
  • informatikai fejlesztések biztonsági kockázatainak azonosítása,
  • kezelésének támogatása az előírt biztonsági követelmények technológiai szintű meghatározása
  • informatikai fejlesztések során a kontroll követelmények alkalmazásának nyomon követése (dokumentációk és tesztelés alapján) és támogatása
  • információbiztonsági infrastruktúrafejlesztések támogatása (pl. biztonsági monitoring megoldások bevezetése, konfigurálása, továbbfejlesztése)
  • szoros munkakapcsolat kialakítása a fejlesztőkkel és az informatikai biztonsági szakterülettel
Elvárások:
  • felsőfokú szakirányú végzettség
  • 2-3 év informatikai rendszerek fejlesztésében szerzett tapasztalat
  • informatikai rendszerek védelmét biztosító infrastruktúraelemek (határvédelem, végpontvédelem, hozzáférésvédelem, naplózkezelés, stb.) átfogó ismerete
  • gyakori informatikai biztonsági kockázatok (sérülékenységek, fenyegetések) és ezek kezeléséhez szükséges módszerek ismerete
Előnyt jelent:
  • releváns technikai biztonsági képesítés (ENSA, CISSP, CCNA/CCNP Security, stb.)
  • informatikai biztonsági rendszerelemek integrációjában, üzemeltetésében szerzett tapasztalat.
Amit kínálunk:
  • hosszú távú munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezetnél
  • regionális jelentőségű, illetve országos kiterjedésű projektekben való részvétel
  • széleskörű tapasztalatszerzési lehetőség
  • nemzetközi szakirányú továbbképzéseken, védelmi gyakorlatokon való részvétel
  • iparági átlagot meghaladó kezdő bérezés
Szektor:
  • IT Üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Információbiztonság
  • Teljes munkaidő
  • Budapest
Kulcsszavak:
fejlesztés biztonsági kontrollja, biztonsági infrastruktúra támogatás

Jelentkezés önéletrajzzal a hr [at] govcert [dot] hu e-mail címen.